Thermomix pokochaj albo…?

Chyba nie znamy nikogo, kto nie wiedziałby co to Thermomix. Jego sława dotarła i do nas, lecz bardzo długo zniechęcała nas do niego jego cena. Ciężko było nam uzasadnić sobie wydatek przekraczający
5 tys. złotych, na urządzenie AGD. W tej cenie można przecież znaleźć małe, używane miejskie auto.

Jesteśmy świadomi, że wielu miłośników tego multicookera może „bić się w głowę” – czy można nie pokochać Thermomixa…? Spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie.

Nasza historia - rozpoczynamy przygodę z Thermomix

Nigdy nie rozumieliśmy tych zachwytów nad tym robotem kuchennym, wręcz był dla nas zbędnym gadżetem. W kuchni razimy sobie całkiem nieźle. Gotowanie czy pieczenie sprawia nam wiele radości. Więc po co nam tak „droga zabawa” ( i tu pewnie znów zagrzmią na nas jego miłośnicy). Oczywiście są tańsze alternatywy jak równie popularny „lidlomix”, jednak my po prostu nie widzieliśmy potrzeby kupowania takich sprzętów. Od lat radziliśmy sobie bez nich.

Nasze życie ułożyło się jednak w taki sposób, że zostaliśmy obdarowani tym uwielbianym przez wielu urządzeniem. I nie jest to miłość od pierwszego wejrzenia. Mimo, że otrzymaliśmy model TM5 w prezencie, to coś nas hamowało, żeby korzystać z niego na co dzień.

W ramach walki o więcej wolnego czasu uznaliśmy, że sprawdzimy jednak jego możliwości i zaczniemy gotowanie w Thermomix w naszym domu. W kolejnych wpisach chcemy podzielić się z wynikami naszego eksperymentu, wypróbowanymi przepisami i naszymi przygodami.

 

pokochać thermomix

Drodze po odpowiedzi - ku kulinarnej przygodzie

W ramach naszego „eksperymentu” w Thermomix będziemy chcieli odpowiedzieć na pytania i sprawdzić różne powielane na jego temat informacje. M.in.

  •  czy warto kupić Thermomix – chyba najczęściej zadawane pytanie na forach i w sieci
  • do czego służy – sprawdzimy do czego można go wykorzystać w naszej kuchni
  • czy wszystkie przepisy na Thermomix zawsze się udają
  • i wiele, wiele innych pytań, które pojawią się na naszej ścieżce

Czy uda nam się pokochać Thermomix?

Sami jesteśmy ciekawi odpowiedzi na to pytanie. Jeśli i Wy chcecie dowiedzieć czy uda nam się z nim zaprzyjaźnić i czy warto mieć go w domu, śledźcie kolejne wpisy na naszym blogu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz