Przystawki na sylwestra – sprawdzone pomysły

Sylwester to jeden z tych dni w roku, które chcemy spędzić w sposób wyjątkowy. Co podać w ten dzień? Jakie przystawki na Sylwestra przygotować? Często pomysły na szybkie zakąski nie przychodzą od razu do głowy, stąd przygotowaliśmy listę sprawdzonych przystawek na Sylwestra, które szybko wykonasz w domu.

Sałatka grecka

Szybka sałatka to jedno z tych dań które jako przystawka na Sylwestra sprawdzi się doskonale.  Wykonanie jest proste i szybkie, a otrzymujemy smaczną i wartościową potrawę.

Sałatka grecka - przystawki na sylwestra

Deska rozmaitości

Przystawki na imprezę bez deski z serami , wędlinami będą zdecydowanie uboższe, warto więc przygotować choć jeden taki zestaw smakołyków. Zwykle deskę rozmaitości przygotujemy z tego co aktualnie mamy w lodówce: humus, wędliny, owoce, krakersy, orzechy, warzywa itp. Szybkie wykonanie
i super efekt sprawiają, że super sprawdzi się na sylwestrowym stole.


Przystawki na sylwestra

Koreczki

Koreczki to topowa pozycja na liście dań w kategorii przystawki na imprezę. W przypadku tej zakąski nie obejdzie się bez wykałaczek, jednak reszta elementów koreczka to już kwestia naszej fantazji.

Koreczki

Kanapeczki

Kolejne z dań które nie wymagają od nas wizyty w sklepie i gdzie możemy dać się ponieść inwencji twórczej. „Potrawa”, którą przygotowujemy każdego dnia, przy odrobinie chęci nabierze wytrawnego charakteru i ozdobi stół.

Kanapeczki - przystawki na sylwestra

Tatar

Przystawka znana do dawna, a wykonywana zarówno z mięsa wołowego jak i z ryb – tatar wciąż ma wielu zwolenników.

Tatar -danie na sylwestra

Bruschettaa - przystawki na Sylwestra w wersji na ciepło

Kromka pieczywa w wersji na ciepło z pomidorami, ziołami i serem – efektownie i smacznie, stąd sprawdzi się na każdej imprezie.

bruschetta - zakąski

Pizza

Opcja, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Gości na naszych stołach w rozmaitych formach, z obfitością różnych dodatków. Pizza to potrawa, którą możemy zamówić na portalach typu Pyszne.pl lub przygotować wcześniej i podać jako gorące danie.

Pizza - przystawki na sylwestra

W szybki sposób przygotujecie też ciekawe przystawki korzystając z przepisów Thermomix. Sprawdźcie też nasze pomysły!

Dodaj komentarz