Manicure hybrydowy – jak szybko wykonać go w domu?

Nie znamy chyba kobiety, która nie marzyła by o idealnych dłoniach – stąd manicure hybrydowy zapewne zyskał taką popularność. Bo jak nie cieszyć się z idealnego koloru na paznokciach, odpornego na zmywanie naczyń czy pranie ręczne? (Oczywiście na tą „odporność” i „trwałość” ma też wpływ wiele innych czynników, ale o tym przy okazji innego wpisu)

Tradycyjnie ten typ manicure wykonuje się przez kilku etapów :

  • zmatowienie płytki
  • przetarcie paznokcia cleanerem
  • nałożenie bazy
  • utrwalenie bazy w lampie UV ( tu czas zależny od typu i mocy lampy)
  • nałożenie kolorowego lakieru
  • utrwalenie w lampie
  • przetarcie warstwy cleanerm
  • nałożenie warstwy lakierku kolorowego ( ten etap powtarzamy do momentu gdy lakier hybrydowy nie będzie prześwitywał) i utwardzamy w lampie
  • ostatnią utwardzoną warstwę lakieru pokrywamy topem (lakierem nawierzchniowym) i ponownie suszymy dłonie w lampie UV

 

manicure hybrydowy w domu

Procedura wygląda dość czasochłonnie, a efekt jaki osiągniemy utrzymuje się zazwyczaj od 2-3 tygodni – zależnie jaki lakier hybrydowy użyjemy i jak opracujemy płytkę paznokcia.

Czy można szybciej i łatwiej wykonać manicure hybrydowy? Oczywiście!

lakier hybrydowy

Szybki manicure hybrydowy - lakier mono (3 in 1)

W łatwy sposób możemy cieszyć się hybrydami, wykonując manicure w znacznie krótszym czasie . Wystarczy zdecydować się na lakier hybrydowy mono, zwany inaczej one step lub mono. Taki lakier jest połączeniem bazy, lakieru kolorowego i topu. Malujemy paznokcie po zmatowieniu jak w klasycznym manicure z tą różnica, że lakier utwardzamy w lampie UV. Nie ma też konieczności przemywania płytki pomiędzy nakładaniem lakieru.  Początkującym manicurzystką taki zabieg zajmie ok. 20 min, a efekt utrzyma się ok. 10 dni.

Dodatkowo można sporo zaoszczędzić. Po za początkową inwestycją w lampę, buteleczka dobrej jakości lakieru hybrydowego 3 w 1 to koszt ok.40 PLN. Zwykle taka butelka w zależności od pojemności wystarcza na wykonanie 10-20 zabiegów. Cóż można powiedzieć gdy cena pojedynczego manicure w salonie waha się od 40 do 120 PLN? Jak dla nas warto zrobić to w domu!

Zobacz inne nasze wpisy związane z urodą!

manicure hybrydowy
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz