Domowe kule do kąpieli DIY

Musujące kule do kąpieli to niepodważalny hit ostatnich miesięcy we wszystkich drogeriach. Znikają z sklepowych półek niczym świeże bułeczki. Skąd ich popularność? Ciekawy efekt, estetyczny wygląd sprawiają, że to dobry pomysł na prezent, dodatkowo wiele kul do kąpieli zawiera składniki mające pozytywny wpływ na skórę – pielęgnacja i relaks w jednym!

Czy można zrobić kule do kąpieli w domy? Oczywiście tak! Na ten pomysł podsunął jeden z przepisów z Thermomix, a utwierdził odcinek Uli Pedantuli.

kule do kąpieli

Jak zrobić musujące kule do kąpieli?

Przedstawiamy przepis na kule musujące, mieszanie składników można wykonać  w Thermomixie lub po prostu w zwykłej misce. W pierwszej kolejności mieszamy z sobą suche składniki, dodając następnie płynne.

Składniki na 2 duże kule:

  •     220 g sody oczyszczonej
  •     110 g kwasku cytrynowego
  •     2 łyżki oliwki dla dzieci ( można zastąpić olejkiem migdałowym)
  •     15-20 kropli olejku eterycznego
  •     barwnik spożywczy 

Masa po wymieszaniu powinna przypominać mokry piasek, należy ją umieścić w foremkach i mocno ścisnąć. Jeśli nie macie specjalnych foremek, wystarcza inne silikonowe do lodu lub muffinek. Po wyciągnięciu kule do kąpieli trzeba odstawić do całkowitego wysuszenia. Podczas przechowywania szczególnie powinno się uważać na kontakt z wodą, już niewielka ilość wywoła reakcję!

W trakcie kąpieli z tak przygotowanymi kulami, nie tylko się zrelaksujesz, ale Twoja skóra zostanie zmiękczona i nawilżona. Czy warto korzystać z kul do kąpieli? Zdecydowanie TAK!

musujące kule do kąpieli

Dodaj komentarz